نگاهی نو به صنعت ساختمان سازی کشور

طراحی

مهندسی معماری چیست؟

بسياري از مردم تصور مي کنند طراحي کوششي براي زيبا کردن ظاهر اشيا است. مسلما زيبا سازي يکي از جنبه هاي طراحي است، نه تمام آن.

به اطرافتان نگاه کنيد، طراحي فقط تزيين نيست. يک صندلي خوش طرح، نه تنها ظاهري زيبا بلکه مقاومت کافی نيز دارد وبا عث راحتی و آسايش کسي است که بر آن مي نشيند. علاوه بر اين، صندلي بايد مطمئن و کاملا محکم، توليد آن نسبتا اقتصادي و بسته بندي و حمل آن نيز آسان باشد. البته کاربرد مناسبي هم داشته باشد: صندلي پشت ميز کار، صندلي راحتي، صندلي غذاخوري و …

طراحي فرايند هدفمند آفرينش بصري است و بر خلاف نقاشي و مجسمه سازي، که حاصل تحقق تصور و روياهاي شخصي هنرمند است، نيازهاي کاربردي را برطرف مي کند. يک طراح گرافيکي، در مقابل چشمان عموم قرار مي گيرد و پيام از پيش مشخص شده اي را انتقال مي دهد. هر فراورده صنعتي نيز بايد احتياج مصرف کننده را برطرف کند. به طور کل طرح خوب يعني بيان بصري جوهر «هر چيز» به بهترين شکل ممکن، خواه آن چيز يک پيام باشد يا يک فراورده. طراح براي انجام درست و موثر اين کار بايد بهترين راه ممکن را براي شکل دهي، ساخت، توزيع، استفاده از شيء و ارتباط آن با دنياي اطراف بيابد. ساخته او بايد در عين زيبايي و کاربردي بودن، نشان دهنده سليقه حاکم بر زمان خود باشد يا بر آن تاثير بگذارد.

 انواع طراحی

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت ساختمانی مهندسی نگاه سبز میباشد

طراحی فضای سبز

طراحی داخلی ساختمان

طراحی نمای ساختمان

طراحی نقشه مهندسی ساختمان

طراحی اسکلت ساختمان 

طراحی سیستم های گرما و سرما 

طراحی سیستم برق و نورپردازی

طراحی سیستم آب و فاضلاب 

بازدید: 303