نگاهی نو به صنعت ساختمان سازی کشور

t-8-1024x640--nehgahsabz.com

طراحی داخلی چیست ؟

به طور کلی به هنر شکل دهی فضاهای داخلی خانه ها با هر کاربری طراحی داخلی گفته می شود.
حرفه طراحی داخلی ماهیتی شبیه طراحی مد و فشن یا حتی طراحان سرگرمی دارد.
طراحی داخلی چیزی فراتر از یک بهینه سازی بصری می باشد و به دنبال ایجاد یک هارمونی موزون در کل فضاست.
سبک، رنگ، تم، همانگی ، تضاد و آرامش تماما وظیفه ای است که طراحان داخلی در فضا با آنها کار می کنند.

پس از گردآوری اطلاعات مورد نیاز طراحی داخلی و بر اساس یک ایده جامع، جهت جوابگویی به عملکرد پروژه، باید نحوه سازمان دهی فضایی طرح توسط معمار پایه ریزی شود.
نوع سازمان دهی فضایی و ریز فضاهای موجود در برنامه فیزیکی و تعریف چگونگی ارتباط بین آنها، منجر به تهیه دیاگرام فضایی طرح می گردد که بیانگر ارتباط متقابل فضاها در راستای شکل گیری پروژه است.

انواع طراحی داخلی

طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی داخلی آشپزخانه یکی از فضاهایی است که در خانه اغلب برای بازسازی در نظر گرفته می‌شود و همچنین یکی از پرهزینه‌ترین آن‌هاست و طراحی آشپزخانه بسیار مهم است

طراحی داخلی رستوران

یکی از عناصر طراحی داخلی رستوران در طراحی فضای داخلی رستوران، هویت و ویژگی مدرن منحصر به فرد فضاست. ترکیبی از شخصیت مالک و محلی که رستوران در آن واقع شده است

طراحی داخلی هتل

هتلداری در مسیر پر از تغییر و تحولی از جمله طراحی داخلی هتل قرار گرفته. هتل‌ها از طریق فضاهای عمومی و لابی های محلی تعریف می‌شوند که به مسافران خوشایندند.

طراحی داخلی کلینیک

اولین اصل برای رسیدن به یک طراحی برتر رعایت اصول عملکردی در طراحی داخلی کلینیک است. یک طراحی داخلی کلینیک کامل باید فضای لازم را همواره مد نظر داشته باشد.

شرکت تجارتی فاضل فهیم

طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی فضاهای اداری امروزی چیزی که ما آن را open office می نامیم در عین داشتن مزایا دارای یک عیب مهم است و آن عدم وجود یک فضای اختصاصی و در نتیجه عصبی شدن کارکنان در آن گونه فضاهاست.در یک فضای اداری علاوه بر توجه به عملکرد و خواسته های آن شرکت باید فضایی طراحی کرد که همساز با انسان  باشد و هم کارکنان و هم مراجعان احساس راحتی در آن فضا نمایند و این امر مهم از طریق یک طراح داخلی اداری حرفه ای، با مطالعه و روش مند بر می آید.

طراحی داخلی ساختمان

یک طراح داخلی ماهرو خبره فقط با چینش و ست کردن پارچه ها و رنگها سرو کار ندارد بلکه باید خود را همیشه آمادگی مواجهه با هر نیاز کارفرما که او را راضی تر و خوشحال تر می نماید، داشته باشد. این مطلب بدان معنیست که یک طراح داخلی ساختمان همواره باید برنامه زمانبندی برای معماری داخلی داشته باشد و همواره کارهایش را به موقع تحویل دهد.طراح داخلی ساختمان با حرفه های زیادی از جمله نجار و برق کار و مجری تاسیسات و فروشنده پارچه و کاغذ دیواری و پارچه و بسیاری حرفه های دیگر سرکار دارد وباید همگی آنها را با ایجاد کمترین تنش مدیریت کند.

طراحی داخلی منزل

ایجاد یک تصویر کلی از یک فضایی مسکونی شامل پذیرایی، نهارخوری ، اتاقها، سرویسهای بهداشتی به عنوان اولین پروژه هایی که به یک طراحی داخلی منزل داده می شود؛ اولین گام پیش از شروع به طراحی اوست.یک طراح در طراحی منزل پیش از قلم به دست گرفتن باید پرسشهایی از خود بپرسد به طور مثال:
ابعاد و اندازه های فضا دقیقا چه هستند؟
سازه ساختمان از چه هست؟
آیا مجاز است به مداخله در سازه بنا ؟
محدودیتهای فضایی چه هستند؟
فضای مورد طراحی جهت آرامش یک خانواده کار خواهد کرد و یا جهت سرگرمی یک زوج جوان و یا حتی ترکیب یک خانه و محل کار همزمان خواهد بود؟

طراحی داخلی منزل

نگاه سبز

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت مهندسی ساختمانی نگاه سبز میباشد

نگاه سبز نگاهی به ساخت و ساز مدرن در کشور

طراحی داخلی افغانی

kaghaz_Divairi____12

شرکت طراحی داخلی

شرکت های طراحی داخلی به طور کلی دارای امکانات و توانایی های بیشتری نسبت به یک طراح منفرد می باشند و تخصصهای بیشتری منجمله طراح پیشرفته، مهندسان برق و تاسیسات، دکوراتورهای مختلف با حوزه های تخصصی متنوع، گرافیست ومتخصصان مورد نیاز دیگر برای آنها کارمی کنند و در نتیجه توانایی اداره و تحویل پروژه های کامل تر و قوی تری را نیز به طور معمول دارا می باشند.

طراحی داخلی جدید

به لحاظ عملکردی، کارفرما به تعدادی فضای معین نیاز دارد که با جانمایی آنها در محدوده ای تعیین شده، جوابگوی نیازهای تعریف شده برای پروژه باشند. در این میان قطعا حلقه های مفقوده ای نیز وجود دارند که از دید کارفرما مخفی می مانند. حال طراح بر اساس تجربه و با اتکا به دانش حرفه ای خود، لزوم گنجاندن آنها را در میان فضاها، جهت تکمیل ارتباط مابین فضاها و حصول نیازهای عملکردی، برای کارفرما بازگو می کند. آنچه از نتیجه این تبادل افکار حاصل می شود، برنامه فیزیکی طرح است که مشتمل بر ریز فضاهای مورد نیاز و متراژ تقریبی آنهاست در طراحی داخلی به سبک جدید و معاصر مراحل زیر طی می شود.

مراحل طراحی داخلی جدید

بر اساس همه اطلاعات گردآوری شده برای یک پروژه و همچنین تجربیات طراح پروژه، نظریه طرح در ذهن معمار شکل می گیرد. و در روند طراحی، این نظریه به ایده ای معمارانه جهت خلق فضای معماری تبدیل می شود.نظریه طراحی داخلی جدید می تواند کاملا انتزاعی و یا کاملا عملکردی باشد و به هر صورت، عاملی است جهت ایجاد وحدت و یکپارچگی که در تمام مراحل طراحی حضور داشته و در تمام جزییات پروژه قابل درک است. در واقع به نوعی روح حاکم بر طرح محسوب می شود. هر اندازه که طرح دارای نظریه منسجم تری باشد، در روند تکمیل و یا تغییر آن کمتر معضلی پدید می آید.

بازدید: 254