طراحی داخلی هتل

 

اهمیت طراحی داخلی هتل

صنعت هتلداری در مسیر پر از تغییر و تحولی از جمله طراحی داخلی هتل قرار گرفته است. هتل‌ها از طریق فضاهای عمومی و لابی های محلی تعریف می‌شوند که به مذاق بیشتر مسافران خوشایندند.برخی از این تغییرات در چنین صنعتی عبارتند از شبکه‌های Airbnbb که با رشد غیرقابل منتظره‌ای روبرو شده و برای مسافرانن گزینه‌های جایگزین بسیاری را فراهم کرده‌اند. اما علی‌رغم تهدیداتی که در صنعت پذیرایی از میهمان و گردشگری وجود دارند هتل‌ها بهتر از پیش عمل می‌کنند. نرخ اشغال هتل‌ها در سال ۲۰۱۵ به بالاترین میزان خود رسیده است و تقاضا همچنین رو به افزایش است.

اصول طراحی داخلی هتل

دلیلی که هتل‌ها و مراکز اقامتی رو به پیشرفت هستند عبارتند از تغییرات در جوابگویی به خواسته‌های مسافران امروزی و دستیابی به تجارب منحصر به فرد و بااعتباری  است که باید به میهمانان ارایه شود. مسافران می‌خواهند در هتل‌هایی اقامت داشته باشند که طراحی داخلی هتل فعال، اجتماعی و مرتبط به فرهنگ‌های محلیی هستند. این امر تنها اجاره کردن یک تختخواب غریبه نیست.

در خلال کارهایمان با مالکان هتل‌ها و اپراتورها در سراسر کشور به اصول کلیدی طراحی رسیده‌ایم. چنینن روش‌هایی منجر به فضاهایی شده است که برای مردم مجذوب کننده بوده است و سبب شده که آن‌ها دوباره به هتل‌ها برگردند. سه اصل طراحی برای هتل‌های بهتر عبارتند از: محلی و بومی بودن ،‌تعاملات اجتماعی و اعتبار بیشتر

طراحی داخلی لابی هتل

 نه چندان پیش از این، طراحی داخلی لابی هتلی در میامی با معماری داخلی هتلی در دنور، کلورادو یا ایندیانا چندان فرقی نداشت.

اما مسافران امروز می‌خواهند تجربه متفاوتی داشته باشند که نشانگر فرهنگ بومی مکانی است که آن‌ها ملاقات می‌کنند

این نکته‌ای بسیار مهم در کسب و کار هتلداری برای Airbnb شناخته شده استت که مسافران را دعوت می‌کند

که در فضای مورد نظر زندگی کنند تا این‌که تنها اقامت داشته باشند.

صنعت هتلداری می‌تواند منابع و خدماتی را به میهمانان ارایه دهد که تا حدودی آن‌ها را به همسایگی‌های اطراف مرتبط می‌سازد.

چه کنار اقیانوس،‌کوهستان یا هر مکانی بینابین، اولین اقدام ایجاد فضایی است که حس مکان را القا می‌کند

و هر هتل باید منحصر به فرد باشد، اقامتگاه اولین مقصدی است که شما را به مردم محلی،‌ جغرافیا و تاریخ متصل می‌کند.

به طور مثال، در هتل جکسون، طراحی داخلی هتل نشان دهنده ظاهر مدرن و موتیف‌های غربی است.

کل مکان ریشه در روش زندگی افراد محلی منطقه دارد. مصالح، نقوش و رنگ‌ها و ابزارها ریشه در نحوه زندگی و تجارت دامداران و قبایل بومی آمریکایی منطقه دارد.

فضاهای طراحی هتل

ابزار دیگری که در طراحی داخلی هتل‌ها مد نظر است توانایی گردهم آوردن افراد است. در جهان دیجیتالی امروز، مسافران جوان و نسل هزاره در ارتباطات بسیار توانمند هستند. هتل‌ها فضاهای عمومی را ارایه می‌دهند که سرزنده، پرانرژی و پر از فعالیت‌های متنوع در طول روز است. لابی‌های هتل دارای فضاهای چندمنظوره و منعطفی هستند که به خدماتی نظیر غذا خوردن و نوشیدن اختصاص داده شده‌اند.ل

ابی هتل‌ها فضاهای عمومی و فعالی هستند که دارای طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها هستند که عبارتند از بازی، ‌موسیقی و هنر و دارای مکان‌هایی هستند که افراد باید هم دیده شوند و هم ببینید. در  Samoset Resort لابی هتل به سمت فضای طراحی داخلی رستوران و کافه حرکت می‌کند جایی که می‌توانید آماده کردن غذا را ببینید و یک اجاق چوبی برای درست کردن پیتزا وجود دارد که از صبح تا شب رستوران اینن اقامتگاه به میهمانان سرویس غذا می‌دهد

طراحی داخلی اتاق هتل

اصل سه طراحی تاکید بر روی اعتبار و اصالت دارد. اصالت و اعتمادپذیری تنها شعار نیست بلکه صادق بودن برای مسافران امروزی بسیار با اهمیت است. برای تعریف اصالت در یک فضا مانند طراحی داخلی اتاق هتل باید هتل از مصالح طبیعی نظیر چوب،‌سنگ و پارچه ساخته شده باشد تا مردم بتوانند آن را لمس و احساس کنند. مصالح طبیعی نه‌تنها بازتابی از پیشرو بودن درباره موضوعات محیط زیستی‌اند بلکه همچنین ارتباط مستقیم با جهان طبیعی و فراتر از آن را فراهم می‌کنند. مصالح طبیعی بسیار مهمند اما روش‌های دیگری برای دستیابی به معتبر و اصیل بودن هست.

المان‌های عملکردی و سازه‌ای ساختمان که باید در معرض دید باشند. یک طراحی باید تاریخ ساختمان و محوطه را آشکار سازد. اصالت از طریق هنر، روایت‌های هنرمندانه و یا تفاسیر مجدد روایت‌ها امکان‌پذیر است. آشپزخانه و کافه تیمبر Timber Kitchen and Bar به طور مثال از طراحی داخلی شکل گرفته است که از جنس مصالح چوبی و بافت‌های لطیفی است که در منطقه یافت می‌شوند همچنین دارای رودخانه استت که انتزاعی از جریان‌های شناور در طبیعت منطقه است.

Facebookgoogle_plusrssinstagram

بازدید: 136